Klinik Psikolog
Seda Meşeli Allard

Klinik Psikolog

Seda Meşeli Allard

1987 yılında İstanbul’da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra aynı üniversitede Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamladım. Lisans yıllarımda, Ankara Üniversitesi Otizm Tanı, Tedavi, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, Ankara’daki çeşitli okul öncesi kurumlarda, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı Birimi ve Uganda’daki bir çocuk sığınma evinde staj yaptım. Lisansüstü eğitimim boyunca, ODTÜ Psikoloji Bölümü Ayna Klinik Psikoloji Ünitesi’nde, süpervizyon altında, bir buçuk sene boyunca yetişkinlerle psikoterapi seansları gerçekleştirdim.
1

2015 yılından beri Özel Hayata Doğru Anaokulu’nda ebeveyn ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor, anne-babalar ile çocuk gelişimi üzerine söyleşiler gerçekleştiriyor ve atölyeler düzenliyorum. 2017 yılından beri, Fethiye’de yetişkin, ergen, çocuk ve anne-babalarla, Türkçenin yanı sıra Fransızca ve İngilizce dillerinde bireysel psikoterapi seansları yürütüyorum. Gençlik ve çocuk edebiyatı, en büyük ilgi alanlarım arasında ve 2018 yılında, ilk çocuk kitabım “Zugileyen Yinki” ABM Yayınevi tarafından yayınlandı. 2020 yılından itibaren, psikoterapi çalışmalarımı Pandora Psikoterapi bünyesinde yürütecek olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Eğitim Bilgilerim

Yüksek Lisans: ODTÜ/Klinik Psikoloji (2011-2014)

Yüksek Lisans tezi başlığı: “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite ve Davranış Bozukluğu Semptomlarının Madde Kullanımı ve İnternet Bağımlılığı ile İlişkisi: Olumsuz Yaşam Olaylarının Önemi”

Lisans: ODTÜ/Psikoloji (2007-2011)

Lise: Galatasaray Lisesi (2002-2007)

Çalışma Alanlarım

İletişime Geçin

Gelin, Pandora Psikoterapi’de kutudaki kelebeği saklandığı yerden el birliğiyle çıkaralım ve onu hak ettiği özgürlüğüne kavuşturalım.