Uzman Klinik Psikolog Seda Meşeli

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra aynı üniversitede Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.
Lisans yıllarında, Ankara Üniversitesi Otizm Tanı, Tedavi, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, Ankara’daki çeşitli okul öncesi kurumlarda, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı Birimi ve Uganda’daki bir çocuk sığınma evinde staj yaptı.
Lisansüstü eğitimi boyunca, ODTÜ Psikoloji Bölümü Ayna Klinik Psikoloji Ünitesi’nde, süpervizyon altında, bir buçuk sene boyunca yetişkinlerle psikoterapi seansları gerçekleştirdi.
2015 yılından beri Özel Hayata Doğru Anaokulu’nda ebeveyn ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor, anne-babalar ile çocuk gelişimi üzerine söyleşiler gerçekleştiriyor ve atölyeler düzenliyor.
2017 yılından beri, Fethiye’de yetişkin, ergen ve çocuklarla, Türkçenin yanı sıra Fransızca ve İngilizce dillerinde bireysel psikoterapi seansları yürütüyor.
Gençlik ve çocuk edebiyatı, en büyük ilgi alanları arasında ve 2018 yılında, ilk çocuk kitabı “Zugileyen Yinki” ABM Yayınevi tarafından yayınlandı.
2020 yılından itibaren, psikoterapi çalışmalarını Pandora Psikoterapi bünyesine taşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Seda Meşeli Allard

Eğitim Bilgileri
Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi/ Klinik Psikoloji (2011-2014)

Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi /Psikoloji (2007-2011)

Lise: Galatasaray Lisesi (2002-2007)

Psikoterapide Kullandığı Yaklaşımlar
Danışanın yaşını, ihtiyacını, terapiden beklentisini, varmak istediği noktayı ve hangi yaklaşımdan ne kadar fayda görebileceğini kıstas alarak, Bilişsel Davranışçı Terapi, Analitik Yaklaşım ve Çözüm Odaklı Terapinin sunduğu yöntemlerden faydalanmakta.
Çocuklar özelinde ise, ebeveynleri ya da çocuğun bakımından birinci derecede sorumlu kişileri de psikoterapi sürecine dahil ederek, bilişsel-davranışçı bir bakış açısıyla ele aldığı Oyun Terapisi metodlarını uygulamakta.

Çalışma Alanları
Çocuk, ergen ve yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti vermekteyim.

Psikolojik Danışman Ege Durmaz Köse

1994 yılında Tekirdağ’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Sonrasında İstanbul’da özel eğitim merkezlerinde staj yapıp 2017 yılından itibaren özgül öğrenme güçlüğü ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite tanılı çocuklara destek vermeye başladı.

Çocukların algı, öğrenme, dikkat ve odaklanma, hafıza, akademik ve sosyal becerilerini ayrıntılı olarak değerlendirdikten sonra her çocuğa özel eğitim planı oluşturmakta ve hedeflenen seviyeye gelene dek çocuklarla birebir eğitim seansları yapmaktadır.

2022 yılından itibaren, çocuklarla hem birebir hem de grup olarak gerçekleştirdiği eğitim seanslarını Pandora Psikoterapi bünyesine taşımanın mutluluğunu taşıyor.

WhatsApp Image 2022 04 06 at 9.15.37 PM

Eğitim Bilgileri
Lisans: Doğu Akdeniz Üniversitesi  (2012-2016)

Eğitiminde Kullandığı Yaklaşımlar
Eğitim planı hazırlamadan önce çocuğu ayrıntılı bir değerlendirmeye almaktadır. Çocuğun öğrenme becerilerini, akademik ve sosyal duygusal gelişimini, hafızasını, dikkat ve odaklanma süresini, bilişsel becerilerini yaş grubu içerisinde değerlendirdikten sonra zayıf ve geliştirilmesi gereken alanları tespit edip çocuğa uygun eğitim planı hazırlamaktadır.

Çalışma Alanları
Çocuklara bireysel ve grup eğitimleri vermektedir.

Eğitiminde kullandığı programlar;

Özgül Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklar için;

-Türkçe Prep ( Akademi Disleksi )

-Türkçe Math (Akademi Disleksi)

-Okul Öncesi Disleksi Belirtileri Testi (Çözüm Disleksi)

-Okul Öncesi Disleksi Müdahale Programı (Çözüm Disleksi)

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite yaşayan çocuklar için;

-Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum (Apamer Psikoloji)

-Life Kinetik Çalışmaları

Çocuk Testleri;

Çocuk objektif testleri

-Ankara Gelişim Testi Envanteri

-Burdon Dikkat Testi

-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

-Peabody Resim Kelime Tanıma Testi

– Frostig Görsel Algı Testi

Zeka testi;

-WISC-R Zeka Testi