Uzman Psikolog​
Betül İçtenal

Uzman Psikolog

Betül İçtenal

1988 yılında Manisa’da doğdum. Manisa Fatih Anadolu Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra aynı üniversitede Aile Psikolojisi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Lisans yıllarımda, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, İsviçre merkezli özel bir danışmanlık firmasında, Gazi Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde stajlar yaptım. Ankara’da alanında başarılı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde özel durumu olan çocuklarla dil-konuşma ve akademik beceriler kazandırma alanlarında çalışmalar yaptım.

2012 yılında Ankara’da özel bir Anaokulu’nda ebeveyn ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verdim. 2014 yılından bu yana Muğla İli’nde alanımda çalışmalar yapmaya devam etmekteyim. 2020 yılından itibaren, psikoterapi çalışmalarımı Pandora Psikoterapi bünyesinde sizlere sunacak olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Eğitim Bilgilerim

Yüksek Lisans: ODTÜ/Aile Psikoloji (2011-2013)

Lisans: ODTÜ/Psikoloji (2006-2011)

Lise: Manisa Fatih Anadolu Lisesi (2002-2006)

Çalışma Alanlarım

Çift terapisi çalışmalarımda Genel Sistem Teorisi ve Minuchin, Bowen, Satir Aile Terapisi yaklaşımları yanı sıra Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’nun geliştirmiş olduğu İlişki Pusulası Modeli ve Aldatma konusu özelinde Güvenlik Çemberi Modeli kullanılmaktadır.

Dil ve konuşma terapisinde çocuğunuzun ihtiyaçlarının belirlendiği bir değerlendirme seansı sonrasında çalışılacak teknik ve yöntemler bilginize sunulacaktır.

İletişime Geçin

Gelin, Pandora Psikoterapi’de kutudaki kelebeği saklandığı yerden el birliğiyle çıkaralım ve onu hak ettiği özgürlüğüne kavuşturalım.