Uzman Klinik Psikolog Seda Meşeli

Uzman Klinik Psikolog Seda Meşeli

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra aynı üniversitede Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.
Lisans yıllarında, Ankara Üniversitesi Otizm Tanı, Tedavi, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, Ankara’daki çeşitli okul öncesi kurumlarda, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı Birimi ve Uganda’daki bir çocuk sığınma evinde staj yaptı.
Lisansüstü eğitimi boyunca, ODTÜ Psikoloji Bölümü Ayna Klinik Psikoloji Ünitesi’nde, süpervizyon altında, bir buçuk sene boyunca yetişkinlerle psikoterapi seansları gerçekleştirdi.
2015 yılından beri Özel Hayata Doğru Anaokulu’nda ebeveyn ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor, anne-babalar ile çocuk gelişimi üzerine söyleşiler gerçekleştiriyor ve atölyeler düzenliyor.
2017 yılından beri, Fethiye’de yetişkin, ergen ve çocuklarla, Türkçenin yanı sıra Fransızca ve İngilizce dillerinde bireysel psikoterapi seansları yürütüyor.
Gençlik ve çocuk edebiyatı, en büyük ilgi alanları arasında ve 2018 yılında, ilk çocuk kitabı “Zugileyen Yinki” ABM Yayınevi tarafından yayınlandı.
2020 yılından itibaren, psikoterapi çalışmalarını Pandora Psikoterapi bünyesine taşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Seda Meşeli Allard

Eğitim Bilgileri
Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi/ Klinik Psikoloji (2011-2014)

Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi /Psikoloji (2007-2011)

Lise: Galatasaray Lisesi (2002-2007)

Psikoterapide Kullandığı Yaklaşımlar
Danışanın yaşını, ihtiyacını, terapiden beklentisini, varmak istediği noktayı ve hangi yaklaşımdan ne kadar fayda görebileceğini kıstas alarak, Bilişsel Davranışçı Terapi, Analitik Yaklaşım ve Çözüm Odaklı Terapinin sunduğu yöntemlerden faydalanmakta.
Çocuklar özelinde ise, ebeveynleri ya da çocuğun bakımından birinci derecede sorumlu kişileri de psikoterapi sürecine dahil ederek, bilişsel-davranışçı bir bakış açısıyla ele aldığı Oyun Terapisi metodlarını uygulamakta.

Çalışma Alanları
Çocuk, ergen ve yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti vermekteyim.