Evlilik ve çift terapisinden kimler, nasıl faydalanabilir?

İlişki problemleri yaşayan çiftler

İlişki problemleri yaşayan çiftler: ilişkinizde yaşadığınız bazı problemlerde partnerinizle çözüm üretemeyebilir ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Çift terapisi, problem çözme becerilerinizi geliştirip sağlıklı çözümler üretmenize yardımcı olur.

İlişki problemleri yaşayan çiftler​
yeni evli cift

Yeni evli çiftler

Yeni evli çiftler: öncelikle tebrikler! Her yeni başlangıç heyecan ve mutluluk getirmekle birlikte birçok zorluğu da beraberinde getirmektedir. Evliliğinizin temelini oluştururken bir uzman desteği almanız evliliğinizin her dönemine katkı sağlayacak, ilişki tatminizi artıracaktır.

Kök aile sorunları yaşayan çiftler

Kök aile sorunları yaşayan çiftler: Evliliğinizle birlikte kök ailenizle ilişkinizi yeniden tanımlamanız gerekmektedir ve kök aileden ayrılış çiftler için zorlayıcı olabilmektedir. Evlilik ve çift terapisiyle kök aile sorunlarınızı çözmede destek alabilirsiniz.
Kök Aile Sorunsali
iliski terapi​

İlişkisini daha iyi ve kaliteli hale getirmek isteyen çiftler

İlişkisini daha iyi ve kaliteli hale getirmek isteyen çiftler: evlilik ve çift terapisinden faydalanmak için evliliğinizde problemler olması şart değildir. İlişkinizin kalitesini artırmak, daha iyi bir hale getirmek için de terapi desteği alabilirsiniz

İletişim sorunları yaşayan çiftler

İletişim sorunları yaşayan çiftler: partnerinizle sağlıklı iletişim kurabilmeniz problem çözme becerileri geliştirebilmeniz için önemli bir unsur olduğu gibi ilişki tatmininizi de doğrudan etkilemektedir.

İletişim sorunlari yaşayan çiftler
cinsellik sorunu yasayan ciftler

Cinsellik sorunları yaşayan ya da cinsel hayatlarını daha iyi ve kaliteli hale getirmek isteyen çiftler

Cinsellik sorunları yaşayan ya da cinsel hayatlarını daha iyi ve kaliteli hale getirmek isteyen çiftler: cinsellik evlilik hayatında önemli bir yere sahiptir. Partnerinizle en temel ve en özel paylaşımınızdır. Cinsel hayatınıza etki eden fiziksel bir sorununuz yoksa cinselliğiniz evlilik ve çift terapisiyle daha iyi ve kaliteli hale getirilebilir.

Boşanmaya karar veren boşanma sürecini daha sağlıklı hale getirmek isteyen çiftler

Boşanmaya karar veren boşanma sürecini daha sağlıklı hale getirmek isteyen çiftler: Evlenip partnerinizle hayatınızı birleştirmek kadar evliliğinizi sonlandırmak ve partnerinizden ayrılmak da doğal bir olaydır. Aynı zamanda bu süreç de çiftler için zorlayıcı ve yıpratıcı olabilmektedir.
Boşanmaya karar veren boşanma sürecini daha sağlikli hale getirmek isteyen çiftler
Boşanma sonrasi ebeveyn anne babalar

Boşanma sonrası ebeveynlik becerilerini geliştirmek isteyen anne-babalar

Boşanma sonrası ebeveynlik becerilerini geliştirmek isteyen anne-babalar: çocuklu ailelerde boşanma gerçekleştiğinde karı koca rolleri ve çiftlerin birbirlerine karşı sorumlulukları sona ermektedir. Ancak ebeveynlik devam etmektedir ve anne-babalar bu rollerinin yeni oluşumuna adaptasyonda desteğe ihtiyaç duyabilmektedirler. Bu noktada çocukların boşanma sürecinde ve sonrasında ebeveyn ihtiyacını sağlıklı bir şekilde alabilmesi terapi ile sağlanabilmektedir.

Tek ebeveynlik

Tek ebeveynlik: ebeveynlerden birinin eksikliği durumunda (vefat, ayrılık, yurt dışı görevi, vb.) mevcut ebeveyni desteklemek adına aile ve çift terapisi fayda sağlamaktadır.
Tek ebeveynlik
Eski eş sendromu yaşayan bireyler

Eski eş sendromu yaşayan bireyler

Eski eş sendromu yaşayan bireyler: boşanma ve ayrılıktan sonra kişi eski eşe geri dönme isteği duyabilmekte ve bununla baş etmede zorlanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişiyle yeni durum- adaptasyon ve ayrılık sonrası yaşam becerileri çalışılmaktadır.

Evlilik öncesi ilişki eğitimi almak isteyen çiftler

Evlilik öncesi ilişki eğitimi almak isteyen çiftler: evlilik öncesi aile ve çift terapisi almak, çifte evliliğe sağlıklı bir başlangıç yapmayı sağlamakla birlikte, evliliğin ilk yıllarında yaşanan temel sıkıntılarla doğru ve etkili baş etme yöntemleri sunabilmektedir.

Evlilik öncesi ilişki eğitimi almak isteyen çiftler
aldatma

Aldatma/aldatılma yaşayan çiftler

Aldatma/aldatılma yaşayan çiftler: aldatmaya konu olan durumun sonlanmasının ardından çiftlerle aldatma sonrası ilişki çalışılabilmekte, çiftler arası güven duygusu ve ilişki dinamikleri yeniden ele alınmaktadır.

pandora kelebek

Pandora’nın kutusunda bazen, öfke, kaygı, suçluluk, ne yapacağını bilmemezlik ve bol bol çaresizlik birikir. Bu zamanlarda, kutunun dibindeki uçmaya can atan mavi kelebeği görmekte zorlanabiliriz. Halbuki o oradadır: Umut…
Gelin, Pandora Psikoterapi’de o kelebeği elbirliğiyle özgürlüğüne kavuşturalım.